anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (72% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


Kaip atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in

2024-01-04 10 min.
Kaip atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in

Tai didelis skaudulys Lietuvos interneto piratų bendruomenei, ypač tiems, kurie nelabai draugauja su kompiuteriais. Kodėl? Todėl, kad Lietuvos teismai uždraudė lietuviams prieigą prie Linkomanijos ir kitų panašių tinklapių. Taip pat ir todėl, kad internete yra paplitę instrukcijų kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, bet tai reikalauja kompiuterinių žinių.

Neseniai įkeltos instrukcijos apie tai, kaip galima atblokuoti Filmux naudojantis skirtingais VPN tiekėjais su visais pavyzdžiais:

Yra tik vienas patikimas būdas kaip galima atblokuoti filmai.in, linkomanija.net, torrent.lt ir kitas Lietuvoje blokuojamas svetaines, ir tas būdas vadinasi VPN. Rekomenduojami VPN tiekėjai būtų šitie: NordVPN (pigiausias ir stabiliausias), CyberGhost (palaiko lietuviškus VPN serverius) arba NordVPN (populiariausias iš visų minėtų, nors pats jį naudoju rečiausiai). Tai yra lengviausias, patikimiausias ir universaliausias būdas atblokuoti ne tik minėtas svetaines, bet ir visas kitus Lietuvoje blokuojamus tinklapius. CyberGhost taip pat jums pasitarnaus, jeigu gyvenate užsienyje ir norite matyti lietuvišką televiziją internetu. Atblokuos draudžiamus tinklapius darbovietėje, jūsų interneto naršymas darbo metu taps nematomas. Nepaisant tinklapių atblokavimo, NordVPN arba CyberGhost užblokuos visus žmones taip erzinančias iššokančias reklamas, tokiu būdu naršysite daug švaresniame internete.

Internete randamose instrukcijose pateikti ir ekranvaizdžiai, tačiau tai vistiek nėra visiems suprantami dalykai. Beto, pateikti  būdai yra naudingi tik tam, kad atblokuotų minėtus tinklapius, bet tai vistiek jūsų nepadaro saugiais ir anonimiškais internete. Šiame straipsnyje aš per-pateiksiu informaciją kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, o taip pat ir kitą būdą, kuris ne tik, kad atblokuos visus tinklapius (ne tik minėtus tinklapius), bet ir visus kitus įmanomus tinklapius visame pasaulyje, priedo, užtikrins jūsų maksimalų saugumą ir anonimiškumą internete.

KODĖL IŠVIS BUVO UŽBLOKUOTI LINKOMANIJA IR FILMAI IN TINKLAPIAI?

LRTK - Lietuvos Radijo ir Televizijos Komisija, įpareigojo visus interneto tiekėjus Lietuvoje blokuoti dvi svetaines - LINKOMANIJA ir FILMAI IN. LINKOMANIJA - tai svetainė, iš kurios dauguma žmonių yra įpratę siųstis torentus, kurie, P2P tinklais, parsiunčia minėtus dalykus. LRTK panaikinti prieigą prie minėtų svetainių nusprendė, kai išnagrinėjo bendrovės Internet Copyright Management LLC bei Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA prašymus. O šį sprendimą sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Prašymuose nurodyta, kad kai kurių filmų ar muzikos kūrinių atstovaujami subjektai ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA nėra davę leidimo šiems filmams ar muzikai būti paviešintiems Linkomanijoje ar Filmai IN. Tad tie, kurie bando prisijungti prie Linkomanijos ar Filmai IN svetainių, bus nukreipti į specialų, LRTK sukurtą, informacinį interneto svetainės tinklalapį. Tokiu būdu, kai jūs esate automatiškai nukreipiami į specialų LRTK tinklapį, duomenys apie jus užregistruojami ir kaupiami. Kitaip sakant, patenkate į tą juodąjį sąrašą, bandžiusių naudotis torentais, kad parsisiųsti filmus, muziką, programas ar kitus dalykus, ar žiūrėti filmus online nelegaliai FILMAI IN svetainėje.

TAI KAIP ATBLOKUOTI LINKOMANIJĄ IR FILMAI IN TINKLAPIUS?

Toks ir yra šio straipsnio tikslas - suteikti informaciją, kaip galit apeiti visus blokavimus ir nepatekti į tą juodąjį sąrašą. Žemiau pateikti būdai, kaip galit apeiti blokavimus:


Naudojantis NordVPN. Rinkitės NordVPN, jei norit:

 • Atblokuoti visus įmanomus tinklapius Lietuvoje ar užsienyje (tame tarp atblokuosite visus torentų ar filmų tinklapius);
 • Naršyti internete su kaip įmanoma mažiau reklamų;
 • Nerodyti savo internetinio srauto jūsų interneto paslaugų tiekėjui ar darbdaviams;
 • Naudotis populiariausiu VPN tiekėju Lietuvoje.
 • (ŠĮ VPN TIEKĖJĄ PASIRENKA KASDIEN BEVEIK PO 50 ŽMONIŲ).

Jeigu esate užsienyje - naudojantis CyberGhost VPN. Rinkitės CyberGhost VPN, jei norit:

Žemiau pateikiami kiti būdai, kaip galite atblokuoti priėjimą prie Linkomanijos ir Filmai.in svetainių, bet tai neapsaugo nuo patekimo į juodąjį sąrašą.

Jeigu įvesite adresus linkomanija.net ar filmai.in į savo naršyklės adresų laukelį, pamatysite užrašą įspėjantį, kad nepavyko pasiekti šio tinklapio. Ir tai yra minėtas specialus LRTK tinklapis, registruojantis visus "blogiukus", bandančius pasinaudoti nelegaliais tinklapiais. Internete paplitę instrukcijų, kaip jūs galite atblokuotį prieigą prie linkomanijos ar filmai.in, BET TAI NĖRA SAUGUS BŪDAS IR NEPASLEPIA JŪSŲ IP ADRESO. Tuos DNS pakeitimo žingsnius turėsite atlikti reguliariai kas keletą dienų. Tiems, kuriems tai nesvarbu, vistiek pateiksiu metodiką, kaip galima pakeisti DNS žemiau.

Žemiau pateikiu metodus, kaip galima apeiti teismų ribojimą ir patekti į visų taip mylimus tinklapius. Aprašyti metodai pritaikomi Windows, MacOS ir Linux operacinėms sistemoms. Vėliau, būkite tikri, kad patikrinsite kas yra VPN ir kodėl jis naudingas. Tiesą sakant, VPN yra kur kas geresnis metodas už žemiau aprašomus (ir mažiau vargo), taip pat suteikia anonimiškumą visame internete ir daug kitų gerų dalykų, Bet kokiu atveju, patikrinkite žemiau aprašytus metodus.WINDOWS OPERACINĖ SISTEMA

 1. Spauskite Start menu mygtuką ir pasirinkite Control Panel.
 2. Spauskite Network and Internet.
 3. Spauskite Change Adapter Settings.
 4. Pasirinkite aktyvų interneto šaltinį, spauskite ant jo dešinį pelės mygtuką, o tuomet Properties.
 5. Pasirinkite Internet Protocol Version 4 (arba Version 6 jei norite).
 6. Spauskite Properties.
 7. Išsaugokite bet kokius esamus DNS serverio įrašus (jei ateityje noresite grąžinti viską kaip buvo).
 8. Spauskite Use The Following DNS Server Addresses.
 9. Įrašome Google DNS arba Cloudflare adresus:
  • 9.1 jeigu norite naudoti Cloudflare:
   • IPv4 adresai: 1.1.1.1 ir 1.0.0.1
   • IPv6 adresai: 2606:4700:4700::1111 ir 2606:4700:4700::1001
  • 9.2 jeigu norite naudoti Google DNS:
   • IPv4 adresai: 8.8.8.8 ir 8.8.4.4
   • IPv6 adresai: 2001:4860:4860::8888 ir 2001:4860:4860::8844
 10. Spauskite OK, poto Close.
 11. Perkraukite savo naršyklę.


MAC OPERACINĖ SISTEMA

 1. Atidarykite System Preferences.
 2. Suraskite punktą DNS Servers ir pasirinkite jį iš sąrašo.
 3. Spauskite + mygtuką kad pridėti DNS serverį
  • 3.1 jeigu norite naudoti Cloudflare:
   • Spauskite + mygtuką ir įveskite 1.1.1.1
   • Spauskite + mygtuką dar kartą ir įveskite 1.0.0.1
  • 3.2 jeigu norite naudoti Google DNS:
   • Spauskite + mygtuką ir įveskite 8.8.8.8
   • Spauskite + mygtuką dar kartą ir įveskite 8.8.4.4
 4. Spauskite Ok, ir poto Apply.

LINUX OPERACINĖ SISTEMA

 1. Atidarykite "Applications".
 2. Paspauskite Settings, vėliau Network.
 3. Susiradę savo interneto ryšio tiekėją dešinėje, paspauskite krumpliaračio piktogramą.
 4. Paspauskite ant IPv4 arba IPv6 skirtuko, kad pamatytumėte savo DNS nustatymus.
 5. Nustatykite "Automatic" jungiklį į Off padėtį.
  • Įveskite šiuos 1.1.1.1 adresus į DNS įvedimo eilutę:
   • IPv4 adresai: 1.1.1.1 ir 1.0.0.1
   • IPv6 adresai: 2606:4700:4700::1111 ir 2606:4700:4700::1001
 6. Paspauskite Apply, tuomet perkraukite savo naršyklę.

VERDIKTAS

Patys ir padarykite verdiktą. Yra du pasirinkimai, kaip galima apeiti Linkomanijos ir kitų tinklapių blokavimą - pirmas - aprašytas viršuje, antras - mokamas, bet suteikiantis jums didelį patogumą ir užtikrinantis jūsų anonimiškumą visame internete, ko nesuteikia viršuje aprašytas metodas įvairioms operacinėms sistemoms.

Rekomenduojamas metodas interneto ribojimams apeiti - įsigyti VPN paslaugas, apie kurias galite paskaityti čia:

Kas yra VPN
NordVPN apžvalga
CyberGhost VPN apžvalgaUŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

 1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
 2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
 3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

 • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
 • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
 • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


ExpressVPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.
Kaip apsisaugoti internete
 2024-01-04  5 min.