Kaip atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in

2020-10-14 10 min.

Tai didelis skaudulys Lietuvos interneto piratų bendruomenei, ypač tiems, kurie nelabai draugauja su kompiuteriais. Kodėl? Todėl, kad Lietuvos teismai uždraudė lietuviams prieigą prie Linkomanijos ir kitų panašių tinklapių. Taip pat ir todėl, kad internete yra paplitę instrukcijų kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, bet tai reikalauja kompiuterinių žinių.

Yra tik vienas patikimas būdas kaip galima atblokuoti filmai.in, linkomanija.net, torrent.lt ir kitas Lietuvoje blokuojamas svetaines, ir tas būdas vadinasi VPN. Rekomenduojami VPN tiekėjai būtų šitie: Surfshark (pigiausias ir stabiliausias), CyberGhost (palaiko lietuviškus VPN serverius) arba NordVPN (populiariausias iš visų minėtų, nors pats jį naudoju rečiausiai). Tai yra lengviausias, patikimiausias ir universaliausias būdas atblokuoti ne tik minėtas svetaines, bet ir visas kitus Lietuvoje blokuojamus tinklapius. CyberGhost taip pat jums pasitarnaus, jeigu gyvenate užsienyje ir norite matyti lietuvišką televiziją internetu. Atblokuos draudžiamus tinklapius darbovietėje, jūsų interneto naršymas darbo metu taps nematomas. Nepaisant tinklapių atblokavimo, Surfshark, CyberGhost arba NordVPN užblokuos visus žmones taip erzinančias iššokančias reklamas, tokiu būdu naršysite daug švaresniame internete.

Internete randamose instrukcijose pateikti ir ekranvaizdžiai, tačiau tai vistiek nėra visiems suprantami dalykai. Beto, pateikti  būdai yra naudingi tik tam, kad atblokuotų minėtus tinklapius, bet tai vistiek jūsų nepadaro saugiais ir anonimiškais internete. Šiame straipsnyje aš per-pateiksiu informaciją kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, o taip pat ir kitą būdą, kuris ne tik, kad atblokuos visus tinklapius (ne tik minėtus tinklapius), bet ir visus kitus įmanomus tinklapius visame pasaulyje, priedo, užtikrins jūsų maksimalų saugumą ir anonimiškumą internete.

KODĖL IŠVIS BUVO UŽBLOKUOTI LINKOMANIJA IR FILMAI IN TINKLAPIAI?

LRTK - Lietuvos Radijo ir Televizijos Komisija, įpareigojo visus interneto tiekėjus Lietuvoje blokuoti dvi svetaines - LINKOMANIJA ir FILMAI IN. LINKOMANIJA - tai svetainė, iš kurios dauguma žmonių yra įpratę siųstis torentus, kurie, P2P tinklais, parsiunčia minėtus dalykus. LRTK panaikinti prieigą prie minėtų svetainių nusprendė, kai išnagrinėjo bendrovės Internet Copyright Management LLC bei Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA prašymus. O šį sprendimą sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Prašymuose nurodyta, kad kai kurių filmų ar muzikos kūrinių atstovaujami subjektai ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA nėra davę leidimo šiems filmams ar muzikai būti paviešintiems Linkomanijoje ar Filmai IN. Tad tie, kurie bando prisijungti prie Linkomanijos ar Filmai IN svetainių, bus nukreipti į specialų, LRTK sukurtą, informacinį interneto svetainės tinklalapį. Tokiu būdu, kai jūs esate automatiškai nukreipiami į specialų LRTK tinklapį, duomenys apie jus užregistruojami ir kaupiami. Kitaip sakant, patenkate į tą juodąjį sąrašą, bandžiusių naudotis torentais, kad parsisiųsti filmus, muziką, programas ar kitus dalykus, ar žiūrėti filmus online nelegaliai FILMAI IN svetainėje.

TAI KAIP ATBLOKUOTI LINKOMANIJĄ IR FILMAI IN TINKLAPIUS?

Toks ir yra šio straipsnio tikslas - suteikti informaciją, kaip galit apeiti visus blokavimus ir nepatekti į tą juodąjį sąrašą. Žemiau pateikti būdai, kaip galit apeiti blokavimus:

Naudojantis NordVPN. Rinkitės NordVPN, jei norit:

 • Atblokuoti visus įmanomus tinklapius Lietuvoje ar užsienyje (tame tarp atblokuosite visus torentų ar filmų tinklapius);
 • Naršyti internete su kaip įmanoma mažiau reklamų;
 • Nerodyti savo internetinio srauto jūsų interneto paslaugų tiekėjui ar darbdaviams;
 • Naudotis populiariausiu VPN tiekėju Lietuvoje.

Naudojantis pačiu pigiausiu ir kokybišku Surfshark VPN. Rinkitės Surfshark VPN, jei norit:

 • Atblokuoti visus įmanomus tinklapius Lietuvoje ar užsienyje (tame tarp atblokuosite visus torentų ar filmų tinklapius);
 • Naršyti internete su kaip įmanoma mažiau reklamų;
 • Nerodyti savo internetinio srauto jūsų interneto paslaugų tiekėjui ar darbdaviams;
 • Naudotis pigiausiu ir kokybišku VPN pasirinkimu.

Jeigu esate užsienyje - naudojantis CyberGhost VPN. Rinkitės CyberGhost VPN, jei norit:

Žemiau pateikiami kiti būdai, kaip galite atblokuoti priėjimą prie Linkomanijos ir Filmai.in svetainių, bet tai neapsaugo nuo patekimo į juodąjį sąrašą.

Jeigu įvesite adresus linkomanija.net ar filmai.in į savo naršyklės adresų laukelį, pamatysite užrašą įspėjantį, kad nepavyko pasiekti šio tinklapio. Ir tai yra minėtas specialus LRTK tinklapis, registruojantis visus "blogiukus", bandančius pasinaudoti nelegaliais tinklapiais. Internete paplitę instrukcijų, kaip jūs galite atblokuotį prieigą prie linkomanijos ar filmai.in, BET TAI NĖRA SAUGUS BŪDAS IR NEPASLEPIA JŪSŲ IP ADRESO. Tuos DNS pakeitimo žingsnius turėsite atlikti reguliariai kas keletą dienų. Tiems, kuriems tai nesvarbu, vistiek pateiksiu metodiką, kaip galima pakeisti DNS žemiau.

Žemiau pateikiu metodus, kaip galima apeiti teismų ribojimą ir patekti į visų taip mylimus tinklapius. Aprašyti metodai pritaikomi Windows, MacOS ir Linux operacinėms sistemoms. Vėliau, būkite tikri, kad patikrinsite kas yra VPN ir kodėl jis naudingas. Tiesą sakant, VPN yra kur kas geresnis metodas už žemiau aprašomus (ir mažiau vargo), taip pat suteikia anonimiškumą visame internete ir daug kitų gerų dalykų, Bet kokiu atveju, patikrinkite žemiau aprašytus metodus.WINDOWS OPERACINĖ SISTEMA

 1. Spauskite Start menu mygtuką ir pasirinkite Control Panel.
 2. Spauskite Network and Internet.
 3. Spauskite Change Adapter Settings.
 4. Pasirinkite aktyvų interneto šaltinį, spauskite ant jo dešinį pelės mygtuką, o tuomet Properties.
 5. Pasirinkite Internet Protocol Version 4 (arba Version 6 jei norite).
 6. Spauskite Properties.
 7. Išsaugokite bet kokius esamus DNS serverio įrašus (jei ateityje noresite grąžinti viską kaip buvo).
 8. Spauskite Use The Following DNS Server Addresses.
 9. Įrašome Google DNS arba Cloudflare adresus:
  • 9.1 jeigu norite naudoti Cloudflare:
   • IPv4 adresai: 1.1.1.1 ir 1.0.0.1
   • IPv6 adresai: 2606:4700:4700::1111 ir 2606:4700:4700::1001
  • 9.2 jeigu norite naudoti Google DNS:
   • IPv4 adresai: 8.8.8.8 ir 8.8.4.4
   • IPv6 adresai: 2001:4860:4860::8888 ir 2001:4860:4860::8844
 10. Spauskite OK, poto Close.
 11. Perkraukite savo naršyklę.


MAC OPERACINĖ SISTEMA

 1. Atidarykite System Preferences.
 2. Suraskite punktą DNS Servers ir pasirinkite jį iš sąrašo.
 3. Spauskite + mygtuką kad pridėti DNS serverį
  • 3.1 jeigu norite naudoti Cloudflare:
   • Spauskite + mygtuką ir įveskite 1.1.1.1
   • Spauskite + mygtuką dar kartą ir įveskite 1.0.0.1
  • 3.2 jeigu norite naudoti Google DNS:
   • Spauskite + mygtuką ir įveskite 8.8.8.8
   • Spauskite + mygtuką dar kartą ir įveskite 8.8.4.4
 4. Spauskite Ok, ir poto Apply.

LINUX OPERACINĖ SISTEMA

 1. Atidarykite "Applications".
 2. Paspauskite Settings, vėliau Network.
 3. Susiradę savo interneto ryšio tiekėją dešinėje, paspauskite krumpliaračio piktogramą.
 4. Paspauskite ant IPv4 arba IPv6 skirtuko, kad pamatytumėte savo DNS nustatymus.
 5. Nustatykite "Automatic" jungiklį į Off padėtį.
  • Įveskite šiuos 1.1.1.1 adresus į DNS įvedimo eilutę:
   • IPv4 adresai: 1.1.1.1 ir 1.0.0.1
   • IPv6 adresai: 2606:4700:4700::1111 ir 2606:4700:4700::1001
 6. Paspauskite Apply, tuomet perkraukite savo naršyklę.


  VERDIKTAS

Patys ir padarykite verdiktą. Yra du pasirinkimai, kaip galima apeiti Linkomanijos ir kitų tinklapių blokavimą - pirmas - aprašytas viršuje, antras - mokamas, bet suteikiantis jums didelį patogumą ir užtikrinantis jūsų anonimiškumą visame internete, ko nesuteikia viršuje aprašytas metodas įvairioms operacinėms sistemoms.

Rekomenduojamas metodas interneto ribojimams apeiti - įsigyti VPN paslaugas, apie kurias galite paskaityti čia:

Kas yra VPN
Surfshark VPN apžvalga
NordVPN apžvalga
CyberGhost VPN apžvalga

Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €3.30/mėn.
Nuolaidos kodas: nordsurf

Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €2.09/mėn.
Nuolaidos kodas: sharkvpn


Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.64/mėn.
Nuolaidos kodas: suveikia automatiškaiSkaityti daugiau