anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (71% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


Kaip apsisaugoti internete

2024-01-04 5 min.
Kaip apsisaugoti internete

Kuo toliau, tuo labiau internetas tampa pavojingesnis. Internetiniai nusikaltimai, tokie kaip vagystės, įvairūs sukčiavimai, finansinės operacijos, asmeninių duomenų pasisavinimas, informacijos rinkimas apie privačius žmonių gyvenimus bei tos informacijos paviešinimas, šantažas. Sukčiai įvilioja žmones į pinkles, o poto iš jų melžia pinigus, veikdami juos psichologiškai ir emociškai. Dažnai būna atvejų kada žmonės internete net persekiojami ir to sunku atsikratyti.

Visi šie nusikaltimai jau seniai žinomi ir, atrodo, visiems turėtų būti aiškūs ir lengvai atpažįstami, kai kažkas bando įvilioti į savo aferas, bet, deja, realybė yra kitokia. Norėdami apsisaugoti internete, privalote suprasti, kad tą reikia pradėti daryti jau dabar. Šiame straipsnyje pateikiami keli būdai, kurie jums padės išvengti nemalonumų internete, jei jų laikysitės.

 1. Pirmas dalykas, kurį galite padaryti jau dabar, tai įsigyti reguliariai atnaujinamą antvirusinę ir ugniasienės programą. Dažnai antivirusinė ir ugniasienė būna integruotos kartu į tą pačią programą. Rekomenduotina programinė įranga šiuo atveju – ESET Smart Security Premium.
 2. Apsaugokite savo savo namų bevielį tinklą (WiFi) slaptažodžiu. Dažniausiai tuo pasirūpina jūsų interneto tiekėjas, kai pajungia namie internetą, bet verta patikrinti dar kartą. Jei jūsų bevielis tinklas nėra apsaugotas slaptažodžiu, tai parinkite ilgą (10 simbolių minimum) ir iš įvairių simbolių sudarytą slaptažodį.
 3. Reguliariai keiskite slaptažodžius visuose paskyruose, ypač elektroninio pašto, socialinių tinklų, įvairių portalų ir t.t. Naudojami slaptažodžiai turėtų būti visuose portaluose skirtingi ir nesutapti.
 4. Tapkite internete anonimiški, net savo interneto tiekėjui, naudodami VPN programą savo įrenginiuose, kuriuose prijungtas internetas. Tiek esant savo namuose, tiek (ypač) viešuose vietuose. Pasirūpinkite ne tik savo anonimiškumu, bet ir savo šeimos narių.
 5. Interneto naršyklėje aktyvuokite vaikų saugumo funkcijas – jos padės apsaugoti jūsų vaikus nuo nesaugių svetainių. Stebėkite, su kuo bendrauja jūsų vaikai internete – pokalbių kambariuose, socialiniuose tinkluose. Pakalbėkite su savo vaikais apie saugumą internete. Įdiekite į jų įrenginius anonimiškumo VPN programą.
 6. Nesiųskite privačios informacijos, kai naudojatės viešu wi-fi tinklu, nebent naudojatės VPN programa. Jei kada nors naudojatės viešuoju WiFi kavinėje ar kur kitur, būkite ypač atsargūs. Turėkite omenyje, kad kiekvienas jūsų veiksmas gali būti stebimas, todėl neprisijunginėkite prie el. bankininkystės ar kt. puslapių, kuriuose reikia įvesti asmeninę informaciją.
 7. Nesijunkite prie asmeninių paskyrų viešo ar bendro naudojimo kompiuteriuose.
 8. Jeigu naudojatės pažinčių svetainėmis, venkite naudoti savo tikrą vardą. Nenurodykite savo pavardės, darbovietės ar kitų detalių, pagal kurias jus galima atpažinti. Savo profilio aprašyme nerašykite savo kontaktinių duomenų – telefono, namų adreso, elektroninio pašto adreso. Informaciją apie save atskleiskite palaipsniui.
 9. Apsipirkinėkite tik saugiuose tinklalapiuose. Saugūs puslapiai naudoja HTTPS protokolą, kuris yra ypač svarbus HTTPS internetinėms parduotuvėms, elektroninės bankininkystės sistemoms ir pan. HTTPS užtikrina naudotojų saugumą, nes visa asmeninė informacija yra užkoduojama ir apsaugoma nuo piktavališkų veiksmų. Tai patikrinti galima labai paprastai: adreso laukelyje prie tinklalapio puslapio turi būti https://www.puslapiopavadinimas.com, o ne http://puslapiopavadinimas.com. HTTPS protokolą indikuoja ir spynelės ženklas šalia adreso.
 10. Socialiniuose tinkluose nesidalinkite per daug. Viskas, ką patalpinate internete, anksčiau ar vėliau gali tapti vieša, keliauti iš rankų į rankas jums to nė neįtariant. Paieškos sistema Google visą viešą informaciją įterpia į paieškos rezultatus. Todėl gerai pagalvokite, kuo norite dalintis, ir ar ateityje tai negali pakenkti jums ar jūsų artimiesiems. Jokia saugumo priemonė nepadės, jeigu kiekvieną asmeninio gyvenimo detalę, pavyzdžiui, viešinsite tokiuose tinkluose kaip Facebook.
 11. Pasidalinkite šiais patarimais su šeima, draugais ir artimaisiais.

Šis patarimų sąrašas galėtų tęstis ir tęstis, bet šie patarimai būtų pagrindiniai, kurie jums padės apsisaugoti internete.

Tokios pastarosios istorijos kaip: nutekinti CityBee duomenys, arba nutekinti Filmai.in duomenys, arba nutekinti DarniPora.lt duomenys tai tik įrodo, kad internetas yra pavojingas. Galbūt šie tinklapiai ir nesilaikė visų saugumo priemonių, bet jūs, kaip vartotojai, irgi galite padaryti daugiau dėl savo pačių saugumo. Jeigu laikysitės šių patarimų, tai nors ir būtų nutekinti duomenys dar iš kurio nors portalo ateityje, jums padaryta žala bus praktiškai nulinė.UŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

 1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
 2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
 3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

 • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
 • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
 • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


ExpressVPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.