anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (74% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


Interneto tiekėjai seka savo vartotojų interneto srautą! Asmeninė patirtis + įrodymai

2024-01-04 10 min.
Interneto tiekėjai seka savo vartotojų interneto srautą! Asmeninė patirtis + įrodymai

Pastaruoju metu pastebėjau padidėjusius internete kylančius neramumus dėl autorinių teisių pažeidinėjimo, interneto laisvės ribojimų ir pan. Taip pat žinau, kad dauguma žmonių, tame tarpe ir aš (iki šiol), pamatęs kažkokį straipsnį ar video internete, kalbant apie interneto laisvės ribojimus ar, kad kažkas pažeidė kokias nors autorines teises, dažniausiai tokią informaciją tik permesdavau akimis ir pamiršdavau, su mintimi, kad MAN TAIP NEBUS, arba, nieko neatsitiks, jeigu aš kartais parsisiųsiu vieną ar kitą torentą arba pažiūrėsiu filmą online nemokamai. Noriu pabandyti atkreipti jūsų dėmesį į visą tą internetinį buzzą dar kartą, tam, kad susirūpintumėt savo anonimiškumu internete.

Esmė yra tame, kad nesvarbu ką jūs veikiate internete - naršote, žiūrite YouTube ar RedTube, žaidžiate, žiūrite filmus online - pavyzdžiui filmai.in, ar siunčiatės torentus iš Linkomanijos ar torrent.lt (naujas adresas torrent.ai) - jūsų interneto tiekėjas mato kiekvieną smulkmeną, kuri susijusi su jūsų internetine veikla. Maža to, yra interneto tiekėjų, kurie dirba su tam tikromis institucijomis, kovojančiomis su autorinių teisių pažeidinėjimais (o gal net ir pačiais autorinių teisių savininkais?).

Neseniai susilaukiau elektroninio laiško iš savo interneto tiekėjo Anglijoje - Virgin Media, rašantį, kad pažeidžiau autorines teises, parsisiuntęs Emoji filmą. Įrodymui, kad interneto tiekėjai seka savo vartotojus, žemiau įklijuosiu patį laišką, kurį gavau visai neseniai. Beje, panašų laišką buvau gavęs ir iš kito interneto tiekėjo - TalkTalk. Realiai, dar kokio kito interneto kolkas ten užsieny dar neturėjau, bet kiek turėjau, tai visi ir atsiuntė man tokius laiškus. Vadinasi, VISI, arba, DAUGUMA interneto tiekėjų seka savo interneto vartotojus.

Dauguma žmonių yra linkę save paguosti, kad jiems nereikia VPN, tuo, kad jie nesisiunčia torentų pakankamai dažnai, kad kažkam tai galėtų užkliūti. Atsakymas į tokį teiginį būtų vienas - nėra skirtumo KIEK DAŽNAI, užtenka vieno karto - ir jūs jau esate papuolę toms atsakingoms institucijoms į akiratį. Kas būna vėliau - ar tie vadinami piratai, patekę į akiratį yra sumetami į dar kažkokią atskirą grupę žmonių, kurių internetinė veikla stebima dar labiau, o gal jie tiesiog įspėjami ir tiek - negaliu atsakyti, pats asmeniškai negavau nei baudos, nei skambučio iš policijos (bent jau kolkas). Kita vertus, gal būčiau jau susilaukęs, jeigu nebūčiau nuo to karto įsigijęs VPN.

Aš mąstau taip - už truputį daugiau nei 2 EUR į mėn. mano visa internetinė veikla internete yra visiškai anonimiška. Ir visiškai nereikia tam pirkti brangių VPN tiekėjų, tokių kaip ExpressVPN. Iš savo patirties galiu rekomenduoti Surfshark, kuris yra ir pigus, ir užtikrina anonimiškumą ir saugumą internete, stabilus ir toks pat greitas, kaip jūsų internetas.

Laiškas, kurį gavau iš Virgin Media

Hi <CENSORED>,

Your Virgin Media account number: <CENSORED>

Your Virgin Media area reference: 12

Virgin Media, along with other internet service providers, is supporting the Get It Right from a Genuine Site campaign – a government-backed initiative that helps people access the content they want from legitimate sources.

The Get It Right from a Genuine Site campaign has contacted us on behalf of owners of copyrighted material, who believe their content may have been shared using your internet account without their permission. The content could be anything that is copyrighted, such as films, TV shows, sports events or music.

This is the second time a notification has been sent to you. You'll probably have questions about why you are being contacted again and what it means, which this email will help to answer. It will also help you find genuine content and prevent the sharing of copyrighted material on your account in the future.

_______________

A summary of the information that the Get It Right from a Genuine Site campaign has provided to Virgin Media:

Copyright Infringement Report ID (CIR-ID): 19744323
Title of content shared: EMOJI MOVIE (2017), THE
Time file was shared: 20:58 *
Date content was shared: 18/08/2019
________________

 

View the Get It Right Information Portal for further details.**


Why am I being emailed?
We are sending you this educational email because you are the main account holder. The sharing of copyrighted material may not be something you did personally, but it was carried out using your broadband connection.

How is the information collected?
Representatives of content owners such as artists, moviemakers, record labels, authors, games publishers and broadcasters routinely monitor file-sharing networks to see if their copyright protected content is being made available and shared without their permission. If they notice an Internet Protocol (IP) address sharing their content (e.g. music, movies, books, games, sports broadcasts and other TV shows) without their permission, they let us know and we contact the broadband account holder associated with that IP address.

Has Virgin Media shared my account information?
We do not share any information that identifies who you are with the Get It Right from a Genuine Site campaign or any of the content owners. We do, however, provide anonymous reports to the Get It Right from a Genuine Site campaign to show the effectiveness of this awareness campaign. We have included your account information in this email to help you confirm that it is a genuine message from Virgin Media, but it has not been passed on.

What should I do now?
Please take steps, if required, to secure your wireless network and make sure no-one who is authorised to use your broadband connection is infringing copyright. This could include using file-sharing networks (often called peer-to-peer networks) to download and/or share copyrighted content without permission.

You can get more information about finding genuine content from Get It Right from a Genuine Site.

For more information about the Get It Right from a Genuine Site campaign and online security, please view our Help & Support page.


Kind regards,

The Virgin Media team

*All timestamps are provided in UTC (Coordinated Universal Time), daylight savings do not apply to UTC. BST (British Summer Time) is one hour in advance of UTC.

**If you're using Outlook 2010 or earlier, you may find that this link won't work. Please try opening this email with a more up to date email client, or using webmail (through your internet browser). You can read more about this issue on our Help & Support page.

Nėra skirtumo iš kur siųsitės torentus - ar Linkomanijos, ar torrent.lt, ar The Pirate Bay, ar dar kokio nors - be VPN jūs visur esate matomi. Dažnai torentai yra platinami iš užsienietiškų torentų svetainių, kurias stebi dar įtakingesnės autorinių teisių apsaugos organizacijos, nei jos yra Lietuvoje - tarkim LATGA. Jeigu torentas atsirado Linkomanijoje iš užsienietiško torentų portalo, didelė tikimybė, kad jus pastebės tos įtakingos užsienio teisėsaugos organizacijos. Kaip ir minėjau anksčiau, panašų laišką gavau ir iš kito interneto tiekėjo - TalkTalk. Labai nenustebčiau, kad ir jūs laikui bėgant gausit tokį laišką iš savo interneto tiekėjo. Patarčiau susirūpinti savo saugumu kaip įmanoma greičiau!



UŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

  1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
  2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
  3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

  • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
  • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
  • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


ExpressVPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.
Kaip apsisaugoti internete
 2024-01-04  5 min.