Interneto tiekėjai seka savo vartotojų interneto srautą! Asmeninė patirtis + įrodymai

2019-09-05 10 min.

Pastaruoju metu pastebėjau padidėjusius internete kylančius neramumus dėl autorinių teisių pažeidinėjimo, interneto laisvės ribojimų ir pan. Taip pat žinau, kad dauguma žmonių, tame tarpe ir aš (iki šiol), pamatęs kažkokį straipsnį ar video internete, kalbant apie interneto laisvės ribojimus ar, kad kažkas pažeidė kokias nors autorines teises, dažniausiai tokią informaciją tik permesdavau akimis ir pamiršdavau, su mintimi, kad MAN TAIP NEBUS, arba, nieko neatsitiks, jeigu aš kartais parsisiųsiu vieną ar kitą torentą arba pažiūrėsiu filmą online nemokamai. Noriu pabandyti atkreipti jūsų dėmesį į visą tą internetinį buzzą dar kartą, tam, kad susirūpintumėt savo anonimiškumu internete.

Esmė yra tame, kad nesvarbu ką jūs veikiate internete - naršote, žiūrite YouTube ar RedTube, žaidžiate, žiūrite filmus online - pavyzdžiui filmai.in, ar siunčiatės torentus iš Linkomanijos ar torrent.lt (naujas adresas torrent.ai) - jūsų interneto tiekėjas mato kiekvieną smulkmeną, kuri susijusi su jūsų internetine veikla. Maža to, yra interneto tiekėjų, kurie dirba su tam tikromis institucijomis, kovojančiomis su autorinių teisių pažeidinėjimais (o gal net ir pačiais autorinių teisių savininkais?).Neseniai susilaukiau elektroninio laiško iš savo interneto tiekėjo Anglijoje - Virgin Media, rašantį, kad pažeidžiau autorines teises, parsisiuntęs Emoji filmą. Įrodymui, kad interneto tiekėjai seka savo vartotojus, žemiau įklijuosiu patį laišką, kurį gavau visai neseniai. Beje, panašų laišką buvau gavęs ir iš kito interneto tiekėjo - TalkTalk. Realiai, dar kokio kito interneto kolkas ten užsieny dar neturėjau, bet kiek turėjau, tai visi ir atsiuntė man tokius laiškus. Vadinasi, VISI, arba, DAUGUMA interneto tiekėjų seka savo interneto vartotojus.

Dauguma žmonių yra linkę save paguosti, kad jiems nereikia VPN, tuo, kad jie nesisiunčia torentų pakankamai dažnai, kad kažkam tai galėtų užkliūti. Atsakymas į tokį teiginį būtų vienas - nėra skirtumo KIEK DAŽNAI, užtenka vieno karto - ir jūs jau esate papuolę toms atsakingoms institucijoms į akiratį. Kas būna vėliau - ar tie vadinami piratai, patekę į akiratį yra sumetami į dar kažkokią atskirą grupę žmonių, kurių internetinė veikla stebima dar labiau, o gal jie tiesiog įspėjami ir tiek - negaliu atsakyti, pats asmeniškai negavau nei baudos, nei skambučio iš policijos (bent jau kolkas). Kita vertus, gal būčiau jau susilaukęs, jeigu nebūčiau nuo to karto įsigijęs VPN.

Aš mąstau taip - už truputį daugiau nei 2 EUR į mėn. mano visa internetinė veikla internete yra visiškai anonimiška. Ir visiškai nereikia tam pirkti brangių VPN tiekėjų, tokių kaip ExpressVPN. Iš savo patirties galiu rekomenduoti NordVPN, kuris yra ir pigus, ir užtikrina anonimiškumą ir saugumą internete, stabilus ir toks pat greitas, kaip jūsų internetas. Beje, NordVPN grąžina pinigus per 30 dienų, tad be jokios rizikos galite jį išbandyti.

Tik atsargiai, prie gerų dalykų greitai priprantama.

Laiškas, kurį gavau iš Virgin Media

Hi <CENSORED>,

Your Virgin Media account number: <CENSORED>

Your Virgin Media area reference: 12

Virgin Media, along with other internet service providers, is supporting the Get It Right from a Genuine Site campaign – a government-backed initiative that helps people access the content they want from legitimate sources.

The Get It Right from a Genuine Site campaign has contacted us on behalf of owners of copyrighted material, who believe their content may have been shared using your internet account without their permission. The content could be anything that is copyrighted, such as films, TV shows, sports events or music.

This is the second time a notification has been sent to you. You'll probably have questions about why you are being contacted again and what it means, which this email will help to answer. It will also help you find genuine content and prevent the sharing of copyrighted material on your account in the future.

_______________

A summary of the information that the Get It Right from a Genuine Site campaign has provided to Virgin Media:

Copyright Infringement Report ID (CIR-ID): 19744323
Title of content shared: EMOJI MOVIE (2017), THE
Time file was shared: 20:58 *
Date content was shared: 18/08/2019
________________

 

View the Get It Right Information Portal for further details.**


Why am I being emailed?
We are sending you this educational email because you are the main account holder. The sharing of copyrighted material may not be something you did personally, but it was carried out using your broadband connection.

How is the information collected?
Representatives of content owners such as artists, moviemakers, record labels, authors, games publishers and broadcasters routinely monitor file-sharing networks to see if their copyright protected content is being made available and shared without their permission. If they notice an Internet Protocol (IP) address sharing their content (e.g. music, movies, books, games, sports broadcasts and other TV shows) without their permission, they let us know and we contact the broadband account holder associated with that IP address.

Has Virgin Media shared my account information?
We do not share any information that identifies who you are with the Get It Right from a Genuine Site campaign or any of the content owners. We do, however, provide anonymous reports to the Get It Right from a Genuine Site campaign to show the effectiveness of this awareness campaign. We have included your account information in this email to help you confirm that it is a genuine message from Virgin Media, but it has not been passed on.

What should I do now?
Please take steps, if required, to secure your wireless network and make sure no-one who is authorised to use your broadband connection is infringing copyright. This could include using file-sharing networks (often called peer-to-peer networks) to download and/or share copyrighted content without permission.

You can get more information about finding genuine content from Get It Right from a Genuine Site.

For more information about the Get It Right from a Genuine Site campaign and online security, please view our Help & Support page.


Kind regards,

The Virgin Media team

*All timestamps are provided in UTC (Coordinated Universal Time), daylight savings do not apply to UTC. BST (British Summer Time) is one hour in advance of UTC.

**If you're using Outlook 2010 or earlier, you may find that this link won't work. Please try opening this email with a more up to date email client, or using webmail (through your internet browser). You can read more about this issue on our Help & Support page.

Nėra skirtumo iš kur siųsitės torentus - ar Linkomanijos, ar torrent.lt, ar The Pirate Bay, ar dar kokio nors - be VPN jūs visur esate matomi. Dažnai torentai yra platinami iš užsienietiškų torentų svetainių, kurias stebi dar įtakingesnės autorinių teisių apsaugos organizacijos, nei jos yra Lietuvoje - tarkim LATGA. Jeigu torentas atsirado Linkomanijoje iš užsienietiško torentų portalo, didelė tikimybė, kad jus pastebės tos įtakingos užsienio teisėsaugos organizacijos. Kaip ir minėjau anksčiau, panašų laišką gavau ir iš kito interneto tiekėjo - TalkTalk. Labai nenustebčiau, kad ir jūs laikui bėgant gausit tokį laišką iš savo interneto tiekėjo. Patarčiau susirūpinti savo saugumu kaip įmanoma greičiau!

Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.

Skaityti daugiau