anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (71% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


ExpressVPN apžvalga

2024-01-04 8 min.
ExpressVPN apžvalga

ExpressVPN tiekėjas yra patikrintas laiko, o taip pat ir 12+ milijonų interneto vartotojų visame pasaulyje. Vienas iš konkurencingiausių VPN tiekėjų pasaulyje, sugebantis išlaikyti aukštas pozicijas rinkoje savo patikimumu ir stabilumu. Teko metus laiko ir pačiam naudotis šiomis paslaugomis, pagrinde dėl to, kad tuo metu reikėjo prieiti prie tam tikrų tinklapių, prieinamų tik iš lietuviškų IP adresų. Tuo metu gyvenant užsienyje, tai buvo geras sprendimas. Šis tiekėjas yra mano TOP 4 sąraše, todėl nuspręndžiau parašyti apžvalgą. Dėl visa ko, jeigu dar neskaitėte, nepamirškit perskaityti - kas yra VPN ir kuo jis naudingas.


expressvpn - kas yra vpn

PRIVALUMAI

 1. Anonimiškumas. Pagrindinis VPN teikiamas privalumas - tai anonimiškumas internete. ExpressVPN palaiko praktiškai visas jūsų naudojamas operacines sistemas, tad neturėtų kilti problemų naudojant šio tiekėjo paslaugas nei telefonuose, nei kompiuteriuose - tiek stacionariuose/nešiojamuose ar planšetiniuose. Iš jūsų įrenginio išeinantis srautas bus tinkamai užšifruotas ir siunčiamas per VPN serverį. Tad net jūsų interneto tiekėjas nematys kur naršote - tai darysite anonimiškai. Tarkim, jeigu netyčia užeisit į PornHUB, jūsų interneto tiekėjas to nematys - matys tik tai, kad jūsų srautas visada eina į kažkokį serverį (VPN).
 2. Atblokuoja svetaines. Yra daug svetainių, į kurias prieiga yra blokuojama pagal šalį. Ta pati Linkomanija yra uždrausta iš lietuviškų IP adresų. Yra internete informacinių tinklapių, kurie aprašo kaip tai apeiti, bet su ExpressVPN jums daugiau nieko nereiks daryti - tik įsijungti VPN programą ir galėsit įeiti į betkokį tinklapį. Arba, jeigu norit kažkokio Netflix turinio, kuris nėra prieinamas iš Lietuvos, tad ExpressVPN jums padės išspręsti šią problemą taip pat. Reikia pripažinti tai, kad Netflix pradėjo blokuoti VPN adresus, bet sprendžiant iš atsiliepimų internete, ExpressVPN yra vienas tų tiekėjų, kuris turi daugybę adresų, kurie dar nėra užblokuoti.
 3. IP adreso paslėpimas. Tai nėra kažkas naujo, ir tai tiesiog neatskiriama VPN paslaugos dalis - IP adreso pakeitimas (paslėpimas). Tai glaudžiai susiję su antru punktu, kuriame rašiau, kad VPN atblokuoja svetaines. Kai prisijungiate prie VPN serverio, kuris yra, tarkim, Brazilijoje - jūsų IP adresas bus Braziliškas. Savo IP adresą galite pamatyti į Google įvedę: what is my ip address. Jeigu prisijungsit prie VPN serverio ir vėl įvesit tą patį - jūsų IP adresas bus kitoks.
 4. Palaikymas 160 šalių. Mano manymu, kuo daugiau šalių palaikomas VPN - tuo geriau. ExpressVPN privalumas dar yra tas, kad jis turi serverius ir Lietuvoje.
 5. VPN greičio testas. Galite pasitestuoti VPN serverių greitį patys ir prisijungti prie to vieno, kuris atitinka jūsų poreikius. ExpressVPN turi įrankį, kuris jums leis tai padaryti Windows ir Mac operacinėse sistemose.
 6. Interneto automatinis nutraukimas. Jeigu jūsų VPN ryšys nutrūktų, VPN programinė įranga automatiškai sustabdytų visą įeinantį/išeinantį srautą iš jūsų įrenginio. Todėl galėsite būti ramūs, kad jūs VISADA esat saugūs.
 7. Split-tunneling. Sunku buvo išversti šį terminą į lietuvių kalbą. Pabandysiu paaiškinti savais žodžiais - kuomet jūs esate prisijungę prie VPN, negalėsit matyti savo vietiniame tinkle esančių įrenginių. Su šia funkcija, VPN naudojimas jums nesimaišys, kuomet norėsit prieiti prie kitų įrenginių vietiniame tinkle (pavyzdžiui, namų tinkle).
 8. Naršyklių Google Chrome ir Firefox plėtiniai. Labai patogus dalykas. Turbūt dauguma mūsų naudojame vieną iš šių saugių naršyklių naršymui internete (jeigu ne - tai tuoj pat parsisiųskit vieną iš jų!). Taigi, kalbant apie šiuos naršyklių plėtinius - prieš apsilankant kažkokiame tinklapyje, galėsit greituoju būdu įsijungti VPN (čia tiems atvejams, kada, dėl kažkokių priežąsčių, nenorit naudoti VPN visada - nuo pat kompiuterio užsikrovimo).
 9. OpenVPN/PPTP/L2TP-IPSec. Palaikomi keli protokolai, kurie užtikrina platesnes galimybes VPN prisijungimui. Pavyzdžiui, galite susikonfigūruoti namų (netik namų) maršrutizatorių taip, kad srautas būtų visada siunčiamas per ExpressVPN. Tada nebereiktų instaliuoti VPN aplikacijos kiekviename įrenginyje atskirai, pakaktų prisijungti prie namų tinklo per WiFi arba kabelį ir jūs jau apsaugoti.

TRŪKUMAI

Kalbant apie ExpressVPN trūkumus, vienintelis trūkumas tai truputį aukštesnė kaina nei kitų VPN tiekėjų. Spręskit patys - galbūt gaunate žymiai didesnę VPN paslaugos kokybę, nei naudojantis pigesniu tiekėju. Naudojantis ExpressVPN niekada neturėjau ryšio sutrikimo problemų. Kaip ten bebūtų, renkantis NordVPN, neprarasit kokybės, o tik sutaupysit pinigų!

Išbandykit ExpressVPN ir parašykit ką galvojat komentaruose!UŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

 1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
 2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
 3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

 • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
 • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
 • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.
Kaip apsisaugoti internete
 2024-01-04  5 min.