Reklamų blokavimas: efektyvus reklamų blokavimas internetiniuose puslapiuose

2019-10-12 10 min.

Dauguma žmonių nemėgsta reklamos, kurios matomos naršant internete. Nėra svarbu kokią naršyklę naudojate - Chrome, Firefox, Opera ar Internet Explorer - reklamos vistiek rodomos ir tai nuo naršyklės visiškai nepriklauso. Suprantama, kad internetinės reklamos daugumai žmonių yra įkyrios, bet reikia suprasti, kad tinklapius išlaikyti kainuoja pinigus, todėl reklamų rodymas yra vienas iš uždarbio būdų puslapių savininkams. Žiūrint iš svetainių lankytojų perspektyvos - reklamos erzina ir geriausiai, kad jų nebūtų. Yra daug svetainių, kurios naudoja įvairius būdus, kad "priverstų" svetainių lankytojus neblokuoti reklamos, antraip tos svetainės jums nerodys puslapio turinio. Pavyzdžiui, ateinate į svetainę su reklamos blokavimo įskiepiais, svetainė tai moka aptikti ir jums iškarto iššoka langas su pasiūlymu išjungti reklamą blokuojančius įrankius ir tik tada galėsite matyti svetainės turinį. Ne visos svetainės tokią metodiką yra įgyvendinusios, kadangi gali prarasti labai daug lankytojų. Šiame įraše parašysiu apie tai, kaip užblokuoti 90% internetinių reklamų puslapiuose ir kaip padaryti, kad svetainės nematytų, jog naudojate blokavimo įrankius.

KOKIO TIPO REKLAMOS YRA DAŽNIAUSIOS

Tekstinė reklama. Svetainių savininkai dažnai savo puslapiuose aprašo įvairius produktus ar programinius sprendimus ir tai iš esmės yra reklama. Nors gal teisingiau būtų sakyti, kad tai ne reklama, o kažkokių produktų rekomendacijos - vienai ar kitai problemai spręsti. Šiuo atveju, priskirkim visa tai vienam iš reklamos tipų. Džiaugiuosi, kad tokiai reklamai užblokuoti dar nėra įrankių :) Tokio tipo reklama - tai tik paprastas tekstas, kur galite pasirinkti patys - skaityti ar ne.

Integruotos video reklamos. Šiais laikais YouTube jau tapo pačiu geriausiu įrankiu įvairaus turinio kūrėjams, norintiems užsidirbti pinigų iš reklamos. Dažnai būna taip, kad kurdami video turinį, į video yra įmontuojamos kelios sekundės reklamos. Tokio tipo reklamos yra dalis to paties video turinio, todėl tokio dalyko užblokuoti negalite. Beto, yra reklamų, kurios rodomos žiūrint YouTube, taip pat užblokuojamos.

Judančių paveiksliukų baneriai. Dažniausiai tokio tipo reklamos yra matomos vidury straipsnių, puslapio viršuje arba šonuose - o kas labiausiai erzina - jos juda ir dažniausiai turi ryškių akį rėžiančių spalvų. Šio tipo reklamos yra užblokuojamos be vargo tiek telefonuose, tiek bet kurioje internetinėje naršyklėje - Chrome/Firefox/Opera/Internet Explorer.

Adaptyvinės reklamos. Beveik visais atvejais svetainių savininkai naudoja Google AdSense reklaminius skydelius savo svetainės puslapiuose, kurie yra pritaikomi individualiai jums. Ar esate pastebėję, jog matote reklamas, kurios susijusios su tuo ko jūs šiuo metu ieškote ir norite įsigyti? Tai vadinama adaptyvinėmis reklamomis. Kas svarbiausia - tai irgi užblokuojama atitinkamais įrankiais.

Google AdSense taip pat lėtina puslapių užkrovimą, tačiau be Google AdSense būtų finansiškai ne pigu išlaikyti gerai lankomą tinklapį.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ VIENU PELĖS PASPAUDIMU

Surfshark yra pats pigiausias ir geriausias sprendimas (net €2/mėn. nesiekia!), norint išlikti anonimiškiems internete, savyje turintis CleanWeb funkciją, kuri užblokuos absoliučiai visas įmanomas užblokuoti internetines reklamas - telefone, YouTube, Chrome, Firefox, Opera ar Internet Explorer naršyklėse - visur kur tik įmanoma. Pažiūrėkite Surfshark demonstracinį video ir paskaitykite pilną ir detalų aprašymą.

Įsijungę CleanWeb funkciją pamiršite kas yra reklama visam laikui.

Žemiau aprašyti ir kiti būdai, kaip galite užblokuoti reklamas, tačiau jie visų reklamų neužblokuoja ir neužtikrina jūsų anonimiškumo. Paliekate galimybę reklamoms jus sekti ir brukti būtent jums pritaikomas adaptyvines reklamas.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ WINDOWS IR MAC OS KOMPIUTERIUOSE

Lengviausias ir patikimiausias būdas užblokuoti reklamą kompiuterio naršyklėje – AdBlock Plus plėtinys. Tai populiariausias reklamų blokavimo įrankis pasaulyje, leidžiantis atsikratyti reklamos visose populiariausiose naršyklėse: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari, Microsoft Edge ir kitose.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ FIREFOX NARŠYKLĖJE

Norint užblokuoti reklamą Firefox naršyklėje, jums reikės įdiegti vos vieną plėtinį – AdBlock Plus. Atsiųsti AdBlock Plus galite iš Mozilla plėtinių parduotuvės arba iš oficialios plėtinio svetainės.

Čia nėra daug nustatymų, jums tereikia pasirinkti vieną iš reklamų filtravimo lygių, tai yra nurodyti kokias reklamas reikia blokuoti.

Pasirinkite EasyList Lithuania + EasyList filtrą bei nuimkite varnelę nuo punkto Leisti neįkyrias reklamas. Spauskite mygtuką Užverti.

Vėliau galėsite pridėti daugiau filtrų, tačiau ir vieno pakanka tam, kad užblokuoti 99% reklamų svetainėse.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ GOOGLE CHROME NARŠYKLĖJE

Užblokuoti reklamą Google Chrome naršyklėje taip pat paprasta, kaip ir Firefox. Tam tereikia įdiegti tą patį AdBlock Plus plėtinį. Pereikite į plėtinio puslapį ir spauskite Įdiegti į Chrome. Kai plėtinys bus įdiegtas, paspauskite ant jo ženkliuko ir pasirinkite punktą Parinktys.

Įsitikinkite, kad įjungtas filtras EasyList Lithuania+EasyList bei nuimta varnelė nuo punkto Leisti neįkyrias reklamas.

Viskas! Šių paprastų žingsnių visiškai pakanka tam, kad užblokuoti didžiąją dalį reklamos Google Chrome naršyklėje.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ INTERNET EXPLORER NARŠYKLĖJE

Viskas labai paprasta. Iš esmės reikia pakartoti tuos pačius veiksmus, kuriuos atlikome su Firefox ir Chrome naršyklėmis:

  • Užeikite į AdBlock Plus svetainę;
  • Spauskite mygtuką Įdiegti į Internet Explorer;
  • Patikrinkite plėtinio nustatymus ir įsitikinkite, kad įjungtas EasyList Lithuania+EasyList filtras bei išjungtas punktas Leisti neįkyrias reklamas.

Tai viskas. Dabar reklamos bus užblokuotos ir Internet Explorer naršyklėje.

Identiškus žingsnius reikia atlikti norint užblokuoti reklamas Opera, Safari ar Microsoft Edge naršyklėse.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ ANDROID PRIETAISUOSE

Dabar pakalbėsime apie tai, kaip blokuoti reklamas Android prietaisuose. Būdas, kurį jums papasakosiu, leidžia užblokuoti reklamą ne tik Android naršyklėse, bet ir programose bei žaidimuose.

Metodas veiks prietaisuose su Root teisėmis ir be jų. Pradžiai įsitikinkite, kad turite įdiegtą failų tvarkyklę, pavyzdžiui, Astro File Manager ar bet kokią kitą.

Reklamą blokuosime su AdBlock Plus programos pagalba. Norint įdiegti programą į Android prietaisą, jame turi būti leista diegti programas iš nežinomų šaltinių. Šią funkciją galima aktyvuoti prietaiso nustatymuose (Settings ⇒ Security ⇒ Allow Unknown Sources ⇒ Yes). Aktyvuoti šią funkciją reikia todėl, kad Google pašalino visas reklamų blokavimo programas iš Google Play parduotuvės.

ADBLOCK PLUS ĮDIEGIMAS Į ANDROID PRIETAISĄ

Atidarykite naršyklę ir atsiųskite AdBlock Plus APK failą: reikia atsiųsti būtent AdBlock Plus programos APK failą (kaip parodyta nuotraukoje apačioje), o ne AdBlock Browser.


Atidarykite atsiųstą failą ir užinstaliuokite jį.

Jeigu turite Root teises: atidarykite AdBlock Plus programą. Ji paprašys super vartotojo teisių. Suteikite jai šias teises. Viskas, reklama jūsų Android prietaise užblokuota.

Jeigu neturite Root teisių, jums teks atlikti dar keletą žingsnių, nes turite rankiniu būdu pakeisti Proxy nustatymus. Kaip pakeisti Proxy nustatymus jūsų Android versijoje galite pažiūrėti šioje instrukcijoje. Pakeitus Proxy nustatymus AdBlock Plus pradės blokuoti reklamą jūsų Android prietaise.

KAIP UŽBLOKUOTI REKLAMĄ IPHONE IR IPAD PRIETAISUOSE

Apple įtraukė į iOS 9 galimybę naudotis reklamų blokavimo programomis, o tai reiškia, kad dabar galite naršyti internete be reklamos iš iPhone telefonų ir iPad planšečių.

Mano manymu, geriausios reklamų blokavimo programos yra Crystal ir AdBlock Plus. Jums tereikia įdiegti vieną iš jų į savo iOS prietaisą, o programa pridės plėtinį į Safari naršyklę. Tam, kad aktyvuoti plėtinį įeikite į Settings ⇒ Safari ⇒ Content Blockers ir aktyvuokite AdBlock Plus ar Crystal.


Deja, šis būdas leidžia blokuoti reklamas tik Safari naršyklėje. Programose ir žaidimuose jūs ir toliau matysite reklamą, todėl patariame naudoti Surfshark.
Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.

Skaityti daugiau