Interneto greičio testas naudojant VPN

2019-08-04 7 min.

Daug kas įsitikinę, kad prisijungus prie VPN labai sulėtėja interneto greitis. Tiesa ta, kad kažkiek sulėtėja, bet tai nėra labai pastebima, turint omeny, kad Lietuvoje internetas ir taip yra spartus. Tai jeigu siunčiatės filmą 10mb/s greičiu ir jeigu jums internetas sulėtės per kokius 200kb/s - manau tai visiškai nereikšmingas greičio pokytis. Beto, nesisiunčia visad vienodu greičiu, greitis visad kintantis, todėl tas sulėtėjimas išvis bus nepastebimas. Šiame įraše aš padarysiu nedidelį interneto greičio testą, parsisiunčiant filmą iš torentų svetainės, bei naudojantis NordVPN paslauga.

Pradėkim testą.

INTERNETO GREITIS BE VPN

Šiuo metu esu Jungtinėje Karalystėje, o ten interneto greičiai nėra dideli - gerą dieną būna pakyla iki ~8mb/s. Žemiau pateikiu nuotrauką iš torrent klientinės programos, kur matosi siuntimosi greitis neprisijungus prie jokio VPN. Čia, UK, greitis ir be VPN neįspūdingas - tik 3.59mb/s.

interneto greitis be VPN

INTERNETO GREITIS SU VPN

Kaip ir minėjau pradžioje, šiuo metu esu Jungtinėje Karalystėje, todėl prisijungsiu prie UK esančio VPN serverio - arčiausiai mano dabartinės lokacijos, tada vėl pamatuosiu interneto greitį. Žemiau nuotrauka iš testo, naudojantis VPN.

interneto greitis su VPN

Taigi, greitis pamažėjo tik vos vos, praktiškai nėra juntamo skirtumo - siuntimosi greitis 3.40mb/s. Beje, ne visada artimiausia VPN serverio lokacija garantuos didžiausią greitį, galit prisijungti prie kitų šalių serverių ir gauti didesnį greitį, nei duoda artimiausias. Dažniausiai pasirenku "Quick connect" opciją ir nesivarginu ieškoti, kuris serveris greitesnis ar lėtesnis.

Ok, pabandom prisijungti prie ispaniško serverio, matysim koks ten bus greitis.

interneto greitis su Ispanijos VPN serveriu

Siuntimosi greitis šiek tiek mažesnis - 3.06mb/s, bet vargu ar toks sulėtėjimas bus juntamas.

KOKĮ VPN SERVERĮ PASIRINKTI

Dažniausiai greičiausias serveris bus tas, kuris yra arčiau jūsų. NordVPN turi galimybę su vienu mygtuko paspaudimu prisijungti prie geriausio varianto, nesvarbu kur esate - bus parinktas greičiausias serveris.
Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.

Skaityti daugiau