anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (71% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


Kaip atblokuoti Linkomaniją?

2024-01-04 8 min.
Kaip atblokuoti Linkomaniją?

2019 m. sausio 15. Asociacija LATGA teisme laimėjo vadinamąją „Linkomanijos“ bylą, kurioje buvo pareikšta, jog visi interneto tiekėjai Lietuvoje turi blokuoti prieigą prie šio puslapio interneto vartotojams. Tai buvo pergalinga diena asociacijai LATGA, tačiau liūdna diena internautams, kadangi svetainė, kurioje buvo galima nemokamai dalintis įvairiausiu turiniu, tapo nepasiekiama visiems laikams. Bet ar tikrai?

Neseniai įkeltos instrukcijos apie tai, kaip galima atblokuoti Filmux naudojantis skirtingais VPN tiekėjais su visais pavyzdžiais:

Šiuo metu interneto naršyklės adresų juostoje įvedę adresą www.linkomanija.net, ekrane išvysite tik baltą puslapį su užrašu „Nepavyksta pasiekti šios svetainės“, kadangi pagal įsigaliojusį teismo nuosprendį interneto tiekėjai blokuoja jūsų prieigą prie šio puslapio. Visgi prieiga prie svetainės yra uždrausta tik tada kai naudojatės savo interneto tiekėjo DNS serveriu. Trumpai tariant, DNS serveris yra tarsi interneto telefonų knyga, per kurią jūsų kompiuteris susisiekia su norimu interneto puslapiu, o tai reiškia, kad visos interneto puslapių užklausos, kurias vedate naršyklėje pirmiausia keliauja pro DNS serverį ir po to yra atidaromas interneto puslapis. Įprastai DNS serverius valdo interneto tiekėjai, todėl jie gali matyti, kokiuose puslapiuose lankotės ir kontroliuoti prieigą prie tam tikrų puslapių – šiuo atveju, blokuoti www.linkomanija.net puslapį. Tačiau pasinaudoję VPN arba kito DNS serverio paslaugomis, kuris nepriklauso Lietuvos interneto tiekėjams, ši blokavimą galite lengvai apeiti, kadangi interneto tiekėjas nebeturi galimybės matyti jūsų veiklos internete, o taip pat blokuoti prieigos prie konkrečių puslapių.

Kad pasiekti linkomanija.net ar net kitus užblokuotus interneto puslapius užtenka pakeisti DNS nustatymus. Atrodo sudėtinga, tačiau taip tikrai nėra. Žemiau straipsnyje pateiksime kone patį lengviausią ir paprasčiausią būdą, kaip tai padaryti.

Windows 7, 8, 10

 1. Spauskite Start (Pradėti) mygtuką ir paieškoje įrašykite frazę Control panel (Valdymo skydas) ir spauskite Enter.
 2. Valdymo skyde pasirinkite kategoriją Network and Internet (Tinklas ir Internetas).
 3. Toliau pasirinkite kategoriją Network and Sharing Centre (Tinklo ir bendrinimo centras).
 4. Atsidariusiame lange pasirinkite Change adapter settings (Keisti adapterio nustatymus).
 5. Pasirinkite aktyvų interneto tinklą, prie kurio esate prisijungę, dešiniu pelės mygtuku spauskite tinklo piktogramos ir atsiradusiame sąraše pasirinkite Properties (Ypatybės).
 6. Atsiradusiame naujame lange pasirinkite Internet protocol version 4 (Interneto protokolo 4 versija) arba Internet protocol version 6 (Interneto protokolo 6 versija) ir spauskite mygtuką Properties (Ypatybės).
 7. Atsiradusiame naujame lange pažymėkite pasirinkimus Obtain an IP adress automatically (Automatiškai gauti IP adresą) ir Use the following DNS server addresses (Naudoti nurodytus DNS serverio adresus).
 8. Įrašykite Google DNS arba Cloudflare adresus:

8.1   Norėdami naudoti Google DNS įrašykite:

 • IPv4 DNS adresai 8.8.8 ir 8.8.4.4
 • IPv6 DNS adresai 2001:4860::8888 ir 2001:4860:4860::8844

8.2   Norėdami naudoti Cloudflare įrašykite:

 • IPv4 DNS adresai 1.1.1 ir 1.0.0.1
 • IPv6 DNS adresai 2606:4700:4700:1111 ir 2606:4700:4700:1001
 1. Spauskite mygktuką
 2. Uždarykite visus langus ir perkraukite interneto naršyklę.
 3. Viskas! Jūs turite prieigą prie užblokuotų interneto puslapių!


Android, IOS

Pakeisti DNS nustatymus telefone yra dar paprasčiau, nei kompiuteryje. Jums paprasčiausiai reikės atsisiųsti mobiliąją programėlę 1.1.1.1 iš Google Play parduotuvės, jei naudojatės Android išmaniuoju telefonu arba 1.1.1.1 iš Apple Store parduotuvės, jei naudojatės Apple išmaniuoju telefonu. Paleidus programėlę pakaks paspausti vieną mygtuką ir DNS nustatymai telefone bus pakeisti automatiškai, o jūs akimirksniu gausite prieigą prie užblokuotų interneto svetainių!UŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

 1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
 2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
 3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

 • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
 • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
 • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


ExpressVPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.
Kaip apsisaugoti internete
 2024-01-04  5 min.