VPN verslams

2019-06-26 4 min.

Kibernetiniai nusikaltimai yra ta tikroji priežąstis organizacijų VPN poreikiui. Internetiniais šaltiniais remiantis, vidutiniškai tokių nusikaltimų tyrimas ir išaiškinimas trunka apie 6 mėn ir išlaidos gali siekti keletą milijonų eurų/dolerių. Aš pats asmeniškai dar niekada nedirbau tokioje firmoje, kurioje nebūtų naudojamas VPN. Augant kibernetinių nusikaltimų skaičiui, VPN pasidarė būtinas visoms organizacijoms, ypač jei ta organizacija turi atitikti nustatytus saugumo standartus. Prieš dešimtmetį VPN buvo prabangos dalykas ir įperkamas/prieinamas tik didelėms korporacijoms, tačiau šiai dienai internete pilna VPN sprendimų, prieinamų ne tik organizacijoms, bet ir paprastiems interneto vartotojams.

vpn verslams

Taigi, priežąstys, dėl kurių organizacijos naudoja VPN (ar turėtų naudoti):

  1. Kibernetinis saugumas. Netgi tokios gigantinės kompanijos kaip Google, Microsoft, Apple, Facebook, Netflix, Amazon ir visos kitos - yra pažeidžiamos kibernetinėms atakoms. Nesvarbu koks kompanijos dydis - pažeidžiamos visos. Įsivaizduokite kiek ten dirba darbuotojų - tūkstančiais. Darbuotojai privalo naudotis saugiu ryšiu tam, kad nenutekintų jautrios informacijos, susijusios su kompanija - slaptažodžiai, failai, netgi pokalbiai ir t.t.
  2. Nuotolinis darbas. Šis punktas glaudžiai susijęs su pirmu. Kompanijų darbuotojai dažnai dirba nuotoliniu būdu ir tam, kad jie galėtų prisijungti prie kompanijos serverių/resursų - jie turi būti prisijungę prie kompanijos VPN serverio. Tokiu būdu užtikrinamas ryšio saugumas ir tik tada prieiga prie serverių/resursų leidžiama. Įsivaizduokit kas nutiktų, jeigu prie kompanijos vidinių failų saugyklų būtų leidžiama prisijungti iš išorės visiems kas tik nori, įvedant tik pavyzdžiui slaptažodį - greitai tokia kompanija nebeegzistuotų.
  3. Geo-lokacijos apribojimai. Vidurinių rytų ar Azijos šalys dažnai turi didelius naudojimosi interneto ribojimus - pavyzdžiui - draudžia naudotis Facebook, Instagram arba kokiu nors GMail. O jeigu jūs, arba jūsų darbuotojai, išvažiuoja komandiruotei į minėtas šalis, tada gali kilti didelė problema su prieiga prie reikiamų resursų. Naudojantis VPN tuos apribojimus apeisite.
  4. Jūsų klientai. Jie svarbiausi, tiesa? Jeigu jiems duodate nemokamą WiFi kol jie lankosi jūsų įmonėje, jūs galite jiems suteikti papildomą apsaugą sukonfigūruodami įmonės maršrutizatorių (a.k.a. routerį), kad veiktų su VPN. Tokiu būdu, hakeriai negalės pakenkti jūsų klientams, laukiantiems kartu su tais pačiais piktadariais :).
  5. VPN yra pigu. Kaip ir minėjau, VPN kainos tokios žemos, kad net nesijaučia. Už porą dolerių per mėnesį būsite užtikrinti savo saugumu.

Mano asmeniniu supratimu - verslams nėra tokio klausimo kaip ar man to reikia, tai yra būtina. Jeigu netikite manimi, paklauskite kompanijose dirbančių žmonių.
Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.

Skaityti daugiau