anon.lt

Atblokuokite ir žiūrėkite filmus nemokamai, pasinaudoję NordVPN (71% nuolaida + 3 mėn.)
Paskutinį VPN įsigijo prieš: ~1 val.

vpn


Ar VPN verslams yra svarbu ir kam jis naudojamas

2024-01-04 4 min.
Ar VPN verslams yra svarbu ir kam jis naudojamas

Kibernetiniai nusikaltimai yra ta tikroji priežąstis organizacijų VPN poreikiui. Internetiniais šaltiniais remiantis, vidutiniškai tokių nusikaltimų tyrimas ir išaiškinimas trunka apie 6 mėn ir išlaidos gali siekti keletą milijonų eurų/dolerių. Aš pats asmeniškai dar niekada nedirbau tokioje firmoje, kurioje nebūtų naudojamas VPN. Augant kibernetinių nusikaltimų skaičiui, VPN pasidarė būtinas visoms organizacijoms, ypač jei ta organizacija turi atitikti nustatytus saugumo standartus. Prieš dešimtmetį VPN buvo prabangos dalykas ir įperkamas/prieinamas tik didelėms korporacijoms, tačiau šiai dienai internete pilna VPN sprendimų, prieinamų ne tik organizacijoms, bet ir paprastiems interneto vartotojams.

vpn verslams

Taigi, priežąstys, dėl kurių organizacijos naudoja VPN (ar turėtų naudoti):

 1. Kibernetinis saugumas. Netgi tokios gigantinės kompanijos kaip Google, Microsoft, Apple, Facebook, Netflix, Amazon ir visos kitos - yra pažeidžiamos kibernetinėms atakoms. Nesvarbu koks kompanijos dydis - pažeidžiamos visos. Įsivaizduokite kiek ten dirba darbuotojų - tūkstančiais. Darbuotojai privalo naudotis saugiu ryšiu tam, kad nenutekintų jautrios informacijos, susijusios su kompanija - slaptažodžiai, failai, netgi pokalbiai ir t.t.
 2. Nuotolinis darbas. Šis punktas glaudžiai susijęs su pirmu. Kompanijų darbuotojai dažnai dirba nuotoliniu būdu ir tam, kad jie galėtų prisijungti prie kompanijos serverių/resursų - jie turi būti prisijungę prie kompanijos VPN serverio. Tokiu būdu užtikrinamas ryšio saugumas ir tik tada prieiga prie serverių/resursų leidžiama. Įsivaizduokit kas nutiktų, jeigu prie kompanijos vidinių failų saugyklų būtų leidžiama prisijungti iš išorės visiems kas tik nori, įvedant tik pavyzdžiui slaptažodį - greitai tokia kompanija nebeegzistuotų.
 3. Geo-lokacijos apribojimai. Vidurinių rytų ar Azijos šalys dažnai turi didelius naudojimosi interneto ribojimus - pavyzdžiui - draudžia naudotis Facebook, Instagram arba kokiu nors GMail. O jeigu jūs, arba jūsų darbuotojai, išvažiuoja komandiruotei į minėtas šalis, tada gali kilti didelė problema su prieiga prie reikiamų resursų. Naudojantis VPN tuos apribojimus apeisite.
 4. Jūsų klientai. Jie svarbiausi, tiesa? Jeigu jiems duodate nemokamą WiFi kol jie lankosi jūsų įmonėje, jūs galite jiems suteikti papildomą apsaugą sukonfigūruodami įmonės maršrutizatorių (a.k.a. routerį), kad veiktų su VPN. Tokiu būdu, hakeriai negalės pakenkti jūsų klientams, laukiantiems kartu su tais pačiais piktadariais :).
 5. VPN yra pigu. Kaip ir minėjau, VPN kainos tokios žemos, kad net nesijaučia. Už porą dolerių per mėnesį būsite užtikrinti savo saugumu.

Mano asmeniniu supratimu - verslams nėra tokio klausimo kaip ar man to reikia, tai yra būtina. Jeigu netikite manimi, paklauskite kompanijose dirbančių žmonių.UŽSIENYJE GYVENANTIEMS
anon.lt - kaip ziureti lietuviska televizija is uzsienio
Įvertinimas 9.0
Populiariausias užsienio lietuvių tarpe
Leidžia žiūrėti lietuvišką TV iš užsienio nemokamai
Užblokuoja reklamas
Atblokuoja filmai.in, filmux
7 įrenginiai vienu metu
Kaina €2.19/mėn.

Dažnai užduodami klausimai

Čia pateikiami atsakymai į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus

Nesigilinant į detalumus apie VPN, galite įsivaizduoti VPN kaip paprastą programą kompiuteryje, arba programėlę jūsų bet kuriame mobiliame įrenginyje, kurią įjungus, pasikeičia jūsų įrenginio IP adresas. Tokiu būdu jūs paslepiate savo tikrą IP adresą nuo viso interneto, tokiu būdu išliekate internete visiškai anonimiški.

Pavyzdys: jeigu jūs gyvenate Vilniuje, jūsų IP adresas bus lietuviškas, matomas net jūsų miestas. Įsijungus VPN programą, galite pasirinkti bet kurią šalį (beveik bet kurią) pasaulyje, kurios IP adreso pageidaujate, tuomet jūsų IP adresas bus pakeistas į pasirinktos šalies IP adresą. Jūsų tikra lokacija bus paslėpta.

Plačiau apie tai, kas yra VPN skaitykite čia.

Lietuvos valdžia yra išdavusi nurodymus interneto tiekėjams blokuoti keletą populiarių interneto svetainių, pavyzdžiui: Filmux, Filmai.in, Linkomaniją, Torrent.lt, ir dar daug kitų.

Esmė ta, kad pagal valdžios nurodymus, šios svetainės yra blokuojamos tiems, kurie į tas svetaines bando ateiti su lietuviškais IP adresais. Laimei, yra VPN, kurie jums leidžia pasikeisti IP adresą į bet kurios kitos šalies IP adresą. Tokiu būdu, interneto tiekėjams nebeįmanoma blokuoti jūsų prieigos prie minėtų svetainių.

Galite pagalvoti, kad jeigu valdžia draudžia lankytis tam tikrose svetainėse, tai VPN naudojimasis tam, kad apeiti šiuos draudimus, yra taip pat nelegalus. Galiu jus nuraminti - VPN naudojimas yra visiškai legalus dalykas. Visų pirma, VPN suteikia jums saugumą ir anonimiškumą internete, kaip tai gali būti nelegalu?

VPN tiekėjai, pavyzdžiui: Surfshark, NordVPN, ar CyberGhost - tai didelės korporacijos, tai negi jos veiks nelegaliai ir teiks VPN paslaugas dešimtims milijonų naudotojų visame pasaulyje?

Galiausiai, neradau nei vieno Lietuvos Respublikos įstatymo, kuris reglamentuotų VPN naudojimą kaip neteisėtą veiksmą internete.

Galima atblokuoti svetaines ir nemokamai, tik po tų savarankiškų bandymų jas atblokuoti, keičiant DNS adresus savo kompiuteriuose, pažeisite sisteminius failus, po ko garantuotai ieškosite kompiuterių meistro, kad perrašytų Windows operacinę sistemą, nes išvis nebeatidaro nei vieno tinklapio. O Windows perrašymas šiais laikais kainuos brangiai, jau nekalbant apie reikiamų programų suinstaliavimą ir kompiuterio paruošimą darbui.

anon.lt tinklapyje galite rasti instrukcijas, kaip pakeisti DNS adresus, bet anon.lt neatsako už jūsų kompiuteriui padarytą žalą, kurią jūs patys ir pasidarysit. Beje, tas būdas įmanomas tik kompiuteriuose - nei planšetiniuose, nei telefonuose to padaryti negalėsit.

Čia galite rasti instrukcijas.

Ne. anon.lt kuria turinį, kuris parodo kaip, legaliais būdais, išsaugoti anonimiškumą ir gauti visišką laisvę internete, kai tampa įmanoma prieiti prie bet kurio tinklapio visame internete, ne tik Lietuvoje.

anon.lt tiki, kad internetas turi būti 100% laisvas ir negali būti ribojamas valdžios. Žmonės turi turėti galimybę pasirinkti - kur internete lankytis, ką žiūrėti, ką siųstis, ir t.t.

Taip, savo asmeniniuose telefonuose ar kompiuteriuose galima. Į darbinius kompiuterius, pavyzdžiui laptopus, dažniausiai negalėsite instaliuoti jokių papildomų programų. Jeigu darbe naudojatės savo įrenginiais prisijungę prie darbinio WiFi, tai visa informacija apie tai, kokiuose tinklapiuose lankotės - prieinama jūsų darbdaviui. Jeigu nenorit, kad jūsų darbdavys matytų ką veikiate internete darbo metu ir į kokius tinklapius einate - naudokit VPN.

Čia galimi trys variantai:

 1. Surfshark - jeigu gyvenate Lietuvoje ir norite pigaus ir kokybiško VPN, tai Surfshark kaip tik jums. Jis pigiausias, bet kokybė tai premium. Jokio strigimo ar kažko panašaus. Atblokuoja visus įmanomus tinklapius, įskaitant ir filmai.in, filmux, linkomaniją, ir visus kitus.
 2. NordVPN - tai tikrai aukštos klasės VPN tiekėjas, šiek tiek brangesnis negu Surfshark. Turintis daugiau funkcijų, galbūt todėl ir brangesnis. Manyčiau prestižo reikalas, tai jeigu galit mokėti euru-kitu daugiau, rinkčiausi šitą VPN tiekėją.
 3. CyberGhost - jeigu gyvenate užsienyje, tai CyberGhost turėtų būti jūsų pasirinkimas, todėl, kad tai yra lygiai toks pat aukštos kokybės VPN tiekėjas, kaip ir anksčiau minėti tiekėjai, bet nei vienas iš ankstesnių tiekėjų šiuo metu nesiūlo lietuviškų IP adresų. Tad jei gyvenate užsienyje ir norit žiūrėti lietuvišką televiziją iš užsienio nemokamai - rinkitės tik CyberGhost VPN.

Netik galima, bet ir rekomenduojama. Dažnas atvejis, kada žmogus nusiperka VPN ir tada pasidalina su kitais žmonėmis. Tai gali būti šeimos nariai, giminės ar draugai.

Mano atveju, dalinuosi VPN prisijungimais su savo žmona, ji naudoja VPN savo telefone ir laptope. Beto, pas mus namuose visuose įrenginiuose yra pajungti VPN - stalinis kompiuteris (macOS), 4 laptopai (macOS, Windows 10 ir Ubuntu Linux sistemos), 2 telefonai (iOS ir Android) ir planšetinis (iOS).

Skirtingi VPN tiekėjai leidžia vienu metu pajungti skirtingą įrenginių skaičių. Pavyzdžiui:

 • Surfshark - leidžia pajungti NERIBOTĄ SKAIČIŲ įrenginių
 • NordVPN - leidžia pajungti iki 6 įrenginių
 • CyberGhost - leidžia pajungti iki 7 įrenginių


Skaityti daugiau


ExpressVPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
CyberGhost VPN apžvalga
 2024-01-04  8 min.
NordVPN apžvalga + demo
 2024-01-04  5 min.
Kaip apsisaugoti internete
 2024-01-04  5 min.