Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.
Kaip atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in
2019-08-21 10 min.

Tai didelis skaudulys Lietuvos interneto piratų bendruomenei, ypač tiems, kurie nelabai draugauja su kompiuteriais. Kodėl? Todėl, kad Lietuvos teismai uždraudė lietuviams prieigą prie Linkomanijos ir kitų panašių tinklapių. Taip pat ir todėl, kad internete yra paplitę instrukcijų kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, bet tai reikalauja kompiuterinių žinių. Instrukcijose pateikti ir ekranvaizdžiai, tačiau tai vistiek nėra visiems suprantami dalykai. Beto, pateikti  būdai yra naudingi tik tam, kad atblokuotų minėtus tinklapius, bet tai vistiek jūsų nepadaro saugiais ir anonimiškais internete. Šiame straipsnyje aš per-pateiksiu informaciją kaip galima atblokuoti Linkomaniją, torrent.lt ir filmai.in, o taip pat ir kitą būdą, kuris ne tik, kad atblokuos visus tinklapius (ne tik minėtus tinklapius), bet ir visus kitus įmanomus tinklapius visame pasaulyje, priedo, užtikrins jūsų maksimalų saugumą ir anonimiškumą internete.

Torentai
2019-08-18 20 min.

Daugelis žmonių, leidžiančių laiką prie kompiuterio, yra bent kartą girdėję žodį torentas (angl. torrent). Nors torrent technologija naudojama gana seniai, tačiau ne kiekvienas žino kas tai yra ir kaip tuo naudotis. Taigi kas tai yra? Paprastai tariant, torentas yra nedidelis failas (gali siekti ir vos kelis kB – kilobaitus), kurio turinį sudaro informacija kaip ir iš kur atsisiųsti didelės apimties failus ar ištisus katalogus. Įsivaizduokite, kad į savo kompiuterį jums reikia atsisiųsti didelės apimties (pvz – 10GB dydžio) vaizdo medžiagą, kuri yra kitoje pasaulio pusėje, kažkieno kito kompiuteryje ar serveryje.  Jūs turite greitą interneto ryšį, tačiau kompiuteris, iš kurio norite atsisiųsti, prijungtas prie lėtos interneto linijos. Taigi failo atsiuntimas užtruks ilgai. O jei siuntimo metu ryšys nutrūks, failo gali apskritai nepavykti atsisiųsti.

Kaip žiūrėti lietuvišką televiziją internetu nemokamai
2019-10-13 10 min.

Nusprendžiau išduoti ir aprašyti kaip galite žiūrėti lietuvišką televiziją internetu nemokamai, daugiau JOKIŲ AUTORINIŲ TEISIŲ APRIBOJIMŲ! Žinau, kad yra daug pasipiktinusių žmonių, ypač ant TV3 Play portalo, kuris kiša tiek daug erzinančios reklamos, o norint atsikratyti reklamos reikia pirkti narystę. Tas pats su LRT Gyvai arba LNK GO portalais, dažnai nerodomos laidos dėl teisių apribojimų. Dažnu atveju, užsienyje gyvenanti žmonės taip pat skriaudžiami, kadangi TV laidų turinys gali būti rodomas tik tiems, kurie gyvena Lietuvoje.

Šiame straipsnyje aprašysiu kaip "apeiti" ribojimus pagal gyvenamą vietą ir išvalyti naršomus puslapius nuo reklamų maksimaliai kiek įmanoma!

Reklamų blokavimas: efektyvus reklamų blokavimas internetiniuose puslapiuose
2019-10-12 10 min.
Dauguma žmonių nemėgsta reklamos, kurios matomos naršant internete. Nėra svarbu kokią naršyklę naudojate - Chrome, Firefox, Opera ar Internet Explorer - reklamos vistiek rodomos ir tai nuo naršyklės visiškai nepriklauso. Suprantama, kad internetinės reklamos daugumai žmonių yra įkyrios, bet reikia suprasti, kad tinklapius išlaikyti kainuoja pinigus, todėl reklamų rodymas yra vienas iš uždarbio būdų puslapių savininkams. Žiūrint iš svetainių lankytojų perspektyvos - reklamos erzina ir geriausiai, kad jų nebūtų. Yra daug svetainių, kurios naudoja įvairius būdus, kad "priverstų" svetainių lankytojus neblokuoti reklamos, antraip tos svetainės jums nerodys puslapio turinio. Pavyzdžiui, ateinate į svetainę su reklamos blokavimo įskiepiais, svetainė tai moka aptikti ir jums iškarto iššoka langas su pasiūlymu išjungti reklamą blokuojančius įrankius ir tik tada galėsite matyti svetainės turinį. Ne visos svetainės tokią metodiką yra įgyvendinusios, kadangi gali prarasti labai daug lankytojų. Šiame įraše parašysiu apie tai, kaip užblokuoti 90% internetinių reklamų puslapiuose ir kaip padaryti, kad svetainės nematytų, jog naudojate blokavimo įrankius.
NordVPN apžvalga (70% nuolaida!) + demo
2019-09-24 5 min.

NordVPN - vienas iš TOP 4 VPN tiekėjų, vienas iš dažniausiai pasirenkamų visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. NordVPN yra 100% patikimas VPN tiekėjas, kuris užtikrins jūsų anonimišką ir saugų naršymą internete. Aš pats naudoju šį tiekėją jau nemažai laiko, nei karto nebuvo jokių problemų su ryšio trūkinėjimu, paslaugos neprieinamumu ir pan. Tiesą sakant, net neįsivaizduočiau, kaip galėtų būti, kad būtų neįmanoma prisijungti prie šio tiekėjo VPN serverių, kai tų serverių yra virš 5600, virš 60 valstybių, į kuriuose esančius serverius galite prisijungti.

Surfshark VPN apžvalga + demo
2019-08-11 8 min.

Ar jums yra žinomas tas jausmas, kada įsėdat į automobilį ir jeigu neužsisegate saugos diržo - toks jausmas, kad kažko trūksta ir kažkaip nesijaučiat saugiai? Tas pats ir su VPN - po kurio laiko naršant internete be VPN, pasijausite taip pat. Surfshark VPN tiekėjas yra reliatyviai jaunas, bet jau spėjęs užsitarnauti gerą reputaciją kaip patikimas ir kokybiškas VPN tiekėjas. Šiame įraše išskirsiu privalumus ir trūkumus, kuriais remiantis, galėsite nuspręsti ar šis tiekėjas atitinka jūsų poreikius. Be saugumo ir anonimiškumo užtikrinimo, yra dar kaikas, dėl ko šis tiekėjas išsiskiria iš kitų.

Kaip atblokuoti filmai.in - patikimas ir greičiausias būdas!
2019-09-27 7 min.

Neseniai pradėjau pats naudoti šį metodą, kuris mano manymu, pats greičiausias ir patogiausias. Šis straipsnis, nors ir trumpas, bet jums parodys kaip galite greičiausiu būdu atblokuoti filmai.in svetainę - vienu pelės paspaudimu - daugiau jokių sudėtingų instrukcijų. Beto šis straipsnis tinka ne tik filmai.in atblokavimui, bet ir bet kuriam kitam tinklapiui, kurį ketinate aplankyti. Prieš žengiant į kažkokį tinklapį - vienas pelės paspaudimas ir tampate saugūs ir niekam nematomi!

CyberGhost VPN apžvalga
2019-08-11 8 min.

Noriu pristatyti dar vieną patikimą VPN tiekėją - CyberGhost. Deja, negaliu to patikrinti pats, kad įsitikinti savomis akimis, bet jie savo tinklapyje teigia turįs virš 30 milijonų vartotojų aplink pasaulį. Kompanija įsteigta Rumunijoje, 2011 metais. Akivaizdu, kad kompanija kažką daro gerai, kad per kelis metus susirinko 30 milijonų vartotojų. Prieš rašant šį įrašą, pasidomėjau, ką vartotojai rašo apie šį tiekėją. Įvairių nuomonių teko skaityti, ko ir reikėjo tikėtis, bet aš dar kartą pasikartosiu - 30 milijonų vartotojų, tai juk irgi daug ką pasako apie kokybę.

Kas yra VPN ir kodėl jis naudingas
2019-06-03 10 min.

Kas yra VPN – kas tai – dažnai girdimas klausimas. VPN – yra trijų žodžių trumpinys, angliškai reiškia Virtual Private Network, kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų Virtualus Privatus Tinklas (VPT). Trumpai ir paprastai tariant, tai priemonė padėsianti jums užtikrinti jūsų anonimiškumą internete - siunčiantis torentus, žiūrint filmus online ar paprasčiausiai naršant internete. Pačioje pradžioje buvo naudotas tik korporacijose, kurios privalėjo užtikrinti saugų ryšį tarp nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų ir korporacijos serverių. Virtualus privatus tinklas leidžia kompiuterius ar serverius, esančius toli vienas nuo kito, kad ir skirtinguose kontinentuose, sujungti į vieną tinklą, ir finale atrodo, kad jie visi yra toje pačioje patalpoje.

Interneto tiekėjai seka savo vartotojų interneto srautą! Asmeninė patirtis + įrodymai
2019-09-05 10 min.

Pastaruoju metu pastebėjau padidėjusius internete kylančius neramumus dėl autorinių teisių pažeidinėjimo, interneto laisvės ribojimų ir pan. Taip pat žinau, kad dauguma žmonių, tame tarpe ir aš (iki šiol), pamatęs kažkokį straipsnį ar video internete, kalbant apie interneto laisvės ribojimus ar, kad kažkas pažeidė kokias nors autorines teises, dažniausiai tokią informaciją tik permesdavau akimis ir pamiršdavau, su mintimi, kad MAN TAIP NEBUS, arba, nieko neatsitiks, jeigu aš kartais parsisiųsiu vieną ar kitą torentą arba pažiūrėsiu filmą online nemokamai. Noriu pabandyti atkreipti jūsų dėmesį į visą tą internetinį buzzą dar kartą, tam, kad susirūpintumėt savo anonimiškumu internete.

Kaip atblokuoti Linkomaniją?
2019-09-18 8 min.

2019 m. sausio 15. Asociacija LATGA teisme laimėjo vadinamąją „Linkomanijos“ bylą, kurioje buvo pareikšta, jog visi interneto tiekėjai Lietuvoje turi blokuoti prieigą prie šio puslapio interneto vartotojams. Tai buvo pergalinga diena asociacijai LATGA, tačiau liūdna diena internautams, kadangi svetainė, kurioje buvo galima nemokamai dalintis įvairiausiu turiniu, tapo nepasiekiama visiems laikams. Bet ar tikrai?

Linkomanija.net ir Torrent.lt blokavimo apėjimas
2019-09-18 9 min.

Teismas įpareigojo šalies interneto tiekėjus blokuoti klientų prieigą prie populiarios nelegalios failų dalijimosi principu paremtos svetainės linkomanija.net, tačiau daliai vartotojų, pasikeitusių interneto protokolo parametrus, ji ir toliau pasiekiama.

Neseniai paaiškėjo, kad Interneto technologijų kompanija „Google“ nemato techninių galimybių riboti Lietuvoje draudžiamų tinklalapių, tarp jų – linkomanija.net pasiekimo. “Google” neturini techninių galimybių blokuoti patekimo į nelegalias svetaines per savo DNS serverį. Šis serveris yra atviras ir turi būti visiems pasiekiamas.

VPN verslams
2019-06-26 4 min.

Kibernetiniai nusikaltimai yra ta tikroji priežąstis organizacijų VPN poreikiui. Internetiniais šaltiniais remiantis, vidutiniškai tokių nusikaltimų tyrimas ir išaiškinimas trunka apie 6 mėn ir išlaidos gali siekti keletą milijonų eurų/dolerių. Aš pats asmeniškai dar niekada nedirbau tokioje firmoje, kurioje nebūtų naudojamas VPN. Augant kibernetinių nusikaltimų skaičiui, VPN pasidarė būtinas visoms organizacijoms, ypač jei ta organizacija turi atitikti nustatytus saugumo standartus. Prieš dešimtmetį VPN buvo prabangos dalykas ir įperkamas/prieinamas tik didelėms korporacijoms, tačiau šiai dienai internete pilna VPN sprendimų, prieinamų ne tik organizacijoms, bet ir paprastiems interneto vartotojams.

VPN namų sąlygomis - OpenVPN ir Docker
2019-07-02 5 min.

Jeigu turite Linux serverį (tai gali būti VPS arba, pavyzdžiui, DigitalOcean droplet'as) ir norite jį naudingai panaudoti, vienas iš variantų būtų pasileisti VPN serverį, kurį galėtumėt panaudoti įvairių kitų įrenginių ar serverių sujungimui į vieną tinklą, arba tiesiog savisaugai. Internete yra daug straipsnių kaip susikonfigūruoti OpenVPN serverį, tačiau, mano manymu, tai lengviausia padaryti naudojant Docker konteinerius. Apie Docker naudą šiame straipsnyje ir apskritai šiame blog'e nerašysiu, jūs turbūt patys žinot kas tai yra ir kodėl tai yra gerai. Man pačiam susikonfigūruoti ir pasileisti OpenVPN serverį, įskaitant ir savo iMac, iPhone ir draugės Android telefono pajungimą truko gal 10min.

Interneto greičio testas naudojant VPN
2019-08-04 7 min.

Daug kas įsitikinę, kad prisijungus prie VPN labai sulėtėja interneto greitis. Tiesa ta, kad kažkiek sulėtėja, bet tai nėra labai pastebima, turint omeny, kad Lietuvoje internetas ir taip yra spartus. Tai jeigu siunčiatės filmą 10mb/s greičiu ir jeigu jums internetas sulėtės per kokius 200kb/s - manau tai visiškai nereikšmingas greičio pokytis. Beto, nesisiunčia visad vienodu greičiu, greitis visad kintantis, todėl tas sulėtėjimas išvis bus nepastebimas. Šiame įraše aš padarysiu nedidelį interneto greičio testą, parsisiunčiant filmą iš torentų svetainės, bei naudojantis NordVPN paslauga.

ExpressVPN apžvalga
2019-08-06 8 min.

ExpressVPN tiekėjas yra patikrintas laiko, o taip pat ir 12+ milijonų interneto vartotojų visame pasaulyje. Vienas iš konkurencingiausių VPN tiekėjų pasaulyje, sugebantis išlaikyti aukštas pozicijas rinkoje savo patikimumu ir stabilumu. Teko metus laiko ir pačiam naudotis šiomis paslaugomis, pagrinde dėl to, kad tuo metu reikėjo prieiti prie tam tikrų tinklapių, prieinamų tik iš lietuviškų IP adresų. Tuo metu gyvenant užsienyje, tai buvo geras sprendimas. Šis tiekėjas yra mano TOP 4 sąraše, todėl nuspręndžiau parašyti apžvalgą.

Koks mano interneto greitis? Pasinaudok interneto greičio matuokle čia!
2019-08-17 10 min.
Ar žinot koks yra jūsų interneto greitis? Kaip jūs jį matuojat? Dažniausiai sutinkama interneto greičio metrika, tai torentų ar šiaip kokių nors failų parsisiuntimo greitis iš interneto. Arba, dar paprasčiau, galima matuoti interneto greitį ir pasakant per kiek laiko parsiunčia filmą. Iš tikrųjų, tokia interneto greičio matavimo technika yra kalbant ūkiškai. Techniškesnis matavimas būtų megabaitais per sekundę, arba kilobaitais per sekundę. Interneto tiekėjai, parduodami savo paslaugas, dažniausiai išreiškia interneto greiį megabitais per sekundę. Kas yra MB/s arba Mbps?
HTTPS ar VPN
2019-06-23 6 min.

HTTPS ir VPN daugumai žmonių yra nežinomi žodžiai. Šie du įrankiai turi panašumų, todėl nenuostabu, kad žmonės gali juos šiek tiek painioti. Abi technologijos susijusios su jūsų duomenų apsauga ir privatumu – jos abi šifruoja jūsų duomenis, kas ir užtikrina jūsų privatumą. Vienas iš skirtumų yra tas, kad už HTTPS jūs nesate atsakingi, atsakingas tas, kieno tinklapį lankote ar kieno programą naudojate. Visi saugių svetainių savininkai turėtų užtikrinti savo lankytojų saugumą įdiegdami HTTPS savo svetainėse. Kas yra VPN ir kodėl jis naudingas aprašiau kitame straipsnyje, tad šis straipsnis apie HTTPS.

Card image cap
Įvertinimas 9.2
Kaina €2.62/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.4
Kaina €2.75/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.3
Kaina €1.79/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.7
Kaina €2.26/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.5
Kaina €3.04/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.6
Kaina €5.92/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.0
Kaina €5.49/mėn.
Card image cap
Įvertinimas 9.1
Kaina €5.31/mėn.